نصب اسپیس فریم

در نصب اسپیس فریم نیاز است که عواملی مثل وزش باد بررسی شود و در نهایت منسجم بودن اسپیس فریم ها اهمیت زیادی دارد. وضعیت ارتفاع غرفه ها می بایست پیش از نصب اسپیس فریم نمایشگاهی ارزیابی شود. همینطور می بایست یک سری طناب های فلزی و پلاستیکی نیز خریداری شود که بتواند برای سقف سازه مقاومت ایجاد کند.

فهرست مطالب

اسپیس فریم ها، فضاهای موقتی هستند که این روزها در بین غرفه سازان و همینطور پیمانکاران بسیار محبوب شده اند. نصب اسپیس فریم علاوه بر اینکه باید در کمترین زمان صورت بگیرد، نیاز به رعایت یکسری نکات مهم داشته و می بایست اتصالات مرتبط در ابتدا شناسایی شود. در پروژه های بزرگ نیاز است که در انتخاب نصاب اسپیس فریم دقت شود، چون نظارت مهندسی نیاز بوده و می بایست اتصالات اسپیس ها با ظرافت بالایی صورت بگیرد.

پارامترهای مهم نصب اسپیس فریم

اسپیس فریم ها در واقع سازه هایی از جنس آلومینیوم هستند که وزن آن کم بوده و در مدل های متنوعی تولید می شوند. ظرافت نصب اسپیس فریم بسیار مهم است و در صورتی که نکات مربوطه رعایت نشود مشکل ساز خواهد شد.در زیر بخشی از عوامل مهم در نصب اسپیس فریم را بررسی می کنیم:

وزن سازه اسپیس فریم: در اسپیس فریم موضوعی که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است وزن سازه است. ساختار آلومینیومی اسپیس ها سبب شده تا وزن سبکی داشته باشند اما باز هم نیاز است که وزن سازه به درستی تخمین زده شود و در این راستا اصتالات استفاده شده نیز به واسطه وزن سازه تعیین شود. نصاب اسپیس فریم نمایشگاهی در ابتدا ارتفاع، متراژ، وضعیت سقف و تعداد ستون های مورد نیاز را تخمین می شود و وزن کل را محاسبه میکند، سپس نوبت به انتخاب اتصالات اسپیس فریم بوده و باید متناسب با وزن کل باشد. گاه یک سری تزئینات داخلی ارزیابی می شود که سبب می شود وزن سازه کلی بیشتر شود و این موضوع توسط کارشناس نصب اسپیس فریم تعیین می شود.

میزان مقاومت سازه: تنها بررسی وزن سازه برای اسپیس فریم کافی نخواهد بود و نیاز است که این سازه از نظر مقاومت در برابر شرایط جغرافیایی و وزش باد نیز بررسی شود به خصوص اگر قرار باشد که اسپیس فریم نمایشگاهی در فضای باز اجرا شود. در این بخش نیاز است که تعداد پایه های لازم اسپیس فریم مشخص شود، بررسی دقیق در خصوص میزان حمایت سازه های کناری نیز صورت بگیرد و همینطور می بایست ارتفاع سقف اسپیس فریم ها نیز مشخص شود.

ابزارهای مورد نیاز نصب اسپیس فریم: پیچ های رول بولت و یا اتصال دهنده های مکشی از ابزارهای مهم در جهت اجرای اسپیس فریم بوده و همینطور طناب های سیمی یا پلاستیکی نیز وجود دارد که اهمیت زیادی در نصب دارد.

فرآیند نصب اسپیس فریم

پس از اینکه دو پارامتر وزن و مقاومت از سوی نصاب اسپیس فریم ارزیابی شد نیاز است که اسپیس ها توسط بست اسپیس فریم به هم وصل شوند. تناسب بین بست و اسپیس فریم ها بسیار مهم است. در نصب اسپیس فریم نیاز است که عواملی مثل وزش باد بررسی شود و در نهایت منسجم بودن اسپیس فریم ها اهمیت زیادی دارد. وضعیت ارتفاع غرفه ها می بایست پیش از نصب اسپیس فریم نمایشگاهی ارزیابی شود. همینطور می بایست یک سری طناب های فلزی و پلاستیکی نیز خریداری شود که بتواند برای سقف سازه مقاومت ایجاد کند و به نوعی لرزش سازه را کمتر کند. در زیر لیستی از اصلی ترین فرایند نصب اسپیس فریم اعلام شده است:

فروش چادر نمایشگاهی با کیفیت:

1-      در ابتدای از بست استفاده شده و داربست به هم متصل می شوند.

2-      در اتصالات به کار رفته بسیار مهم است که از پیچ ها استفاده شود.

3-      امنیت اسپیس فریم ها توسط طناب های مخصوص ارزیابی می شود.

4-      میزان وزش باد در این راستا بسیار مهم و ضروری است.

انواع پوشش دهنده در نصب اسپیس فریم نمایشگاهی

برای نصب اسپیس فریم نمایشگاهی گاه نیاز به استفاده از پوشش دهنده داربست است. در واقع این موضوع امنیت سازه را بیشتر می کند. یک سری پوشش های فلزی و ایرانیت که از جنس های پلاستیکی و سیمانی و … تهیه شده اند برای نصب اسپیس فریم استفاده می شود که توسط نصاب ماهر اجرا می شود. این پوشش دهنده ها سبب می شود که امنیت سازه افزایش یابد.

دوام سازه در نصب اسپیس فریم بسیار مهم است به طوری که تحمل وزن سازه می بایست در هر زاویه ارزیابی شود. در واقع اگر قرار است اسپیس فریم ها به صورت دو بخشی طراحی شوند هر بخش آن باید به صورت جداگانه ارزیابی وزن شود. مثلاً اگر قرار باشد داربست برای یک منطقه وسیع انتخاب شود پیچ های رول بولت برای مهار کردن و محکم ساختن سازه استفاده می شود و سبب می شود که مقاومت سازه دو برابر افزایش داشته باشد.

اسپیس فریم ها دارای خاصیت ایستایی هستند و در صورتی که غیر اصولی ساخته شوند، مشکل ایجاد خواهند کرد. نصب اسپیس فریم برای سوله های موقت و دائم انتخاب خوبی است و هم از نظر استحکام شرایط خوبی ایجاد می کند و هم هزینه کمتری دارد. در صورتی که روند غیر اصولی در نصب صورت بگیرد، احتمال ریزش فریم ها به خصوص زمانی که باد می وزد، وجود خواهد داشت و متریال به کار رفته برای این بخش ارزیابی می شود.

ساخت سوله ها به واسطه این مدل از قالب ها هم به صورت دائم و هم در شرایط موقت صورت می گیرد و می تواند پوشش دهی بسیار عالی نیز داشته باشد. نصب اسپیس فریم برای سن و استیج نیز ایده ای کاربردی است.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Pinterest
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 13 میانگین: 4.9]
اسکرول به بالا