سوله و سالن با اسپیس فریم

سوله‌ها سازه‌هایی هستند که سقف آن‌ها دارای شیب می‌باشد و طوری ساخته شده‌اند که دارای طراحی به خصوصی هستند و با محاسبات ریاضی ویژه ساخته شده‌اند؛ یعنی بر اساس نوع کارکردی که دارند، دارای ابعاد و اندازه‌های مختلفی می‌باشند.

فهرست مطالب

کاربرد سوله در کارخانه‌ها، انبارها، سالن‌های ورزشی، مرغداری می‌باشد. نکته‌ی قابل توجه در مورد این سازه‌های وسیع و بزرگ این است که به منظور کاهش هزینه‌ها ضروری است آن را بر اساس نوع کارکرد آن ساخت و از آن استفاده نمود.

مزایای سوله

از اصلی ترین مزایای سوله این است که به دلیل کمتر بودن وزن متریال به کار برده شده در ساخت آن، وزن کلی سازه در مجموع تفاوت چشم گیری با سازه های بتنی و غیره دارد و این ویژگی تاثیر بسیاری در حمل و نقل آسان، نصب و برچیدن آن و هم چنین کاهش چشمگیر قیمت تمام شده برای مصرف کنندگان دارد. ساخت و تولید سوله با سرعت قابل توجهی صورت می گیرد و از اتلاف زمان جلوگیری می‌کند. از دیگر مزایا و نکات مثبت این سازه‌ها، مقاومت آن‌ها در برابر مخرب‌های طبعی چون زلزله، سیل، باد و غیره است که از این نظر سوله‌ها تفاوت شایانی با سایر سازه‌های بتنی دارند. بر این اساس می توان از خسارت‌ها و هزینه‌های آتی پیشگیری کرد.

سوله ها به راحتی جابه جا شده و حمل و نقل آسان را برای مصرف کنندگان فراهم می‌کنند. علاوه بر آن تمام اجزا و عناصر آن ها پس از پایان عمر مفید سازه ها، قابل بازیافت می‌باشند.

آشنایی با سوله موقت

امروزه کاربرد سوله‌هایی که به صورت موقت می‌باشند، در برپایی نمایشگاه‌ها، همایش ها، انبارهایی که به صورت موقت دائر می‌شوند و گالری های دوره ای کاربرد دارند. مزیت سازه های موقت این است که به راحتی نصب و برچیده می‌شوند و حمل و نقل آن ها بسیار آسان است. علاوه بر آن در این سوله‌ها میزان آلومینیوم و آهن به کار رفته بسیار کمتر است. مسئله ی بسیار مهم در مورد این سازه های موقتی این است که باید دانست که آن را از کجا تهیه کرد و چه موادی در آن به کار رفته است؛ زیرا سوله های موقت در عین حمل و نقل و نصب آسان باید مقاومت و استحکام کافی داشته باشند و بتوانند وزن زیادی را تحمل کنند. یکی از انواع سازه‌هایی که به صورت موقت برپا می‌شوند، آن هایی هستند که به صورت سازه‌های اسپیس به بازار عرضه می شوند. از این نوع سوله  به منظور برپایی نمایشگاه ها، ساخت بنر های تبلیغاتی، پارکینگ های موقت و سن استفاده می شود.

از مزایای این سوله ها تنوع بسیار بالا، حمل و نقل و جابجایی آسان، ایمنی و امنیت بسیار بالا، امکان استفاده از تجهیزات نور پردازی و قابلیت بکارگیری در هر شرایط آب و هوایی می باشد. ساخت و بر پایی این سازه ها با بهره گیری از اسپیس فریم قابلیت تغییر شکل در هر اندازه و ابعاد را دارد و امکان ایجاد سوله هایی با قیمت تمام شده ی کمتر کیفیت و زیبایی بیشتر را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. همچنین به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا، قابلیت تغییر شکل را دارد که از نکات مثبت و شاخص آن محسوب می شود. نکته ی بسیار مهم و ضروری در مورد استفاده از سوله و انواع سالن با اسپیس فریم این است که در نصب و سرهم بندی قطعات و اجزای آن باید با دقت و تخصص کافی صورت گیرد و از جایی تهیه شود که متریال به کار رفته در آن، از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشند.

آشنایی با سوله ی دائم

سوله های دائم سازه هایی هستند، که از نظر ابعاد و مواد به کار رفته در آن با مدل های موقتی متفاوت است به همین دلیل کاربرد آن نیز تفاوت دارد. کاربرد این سازه ها به منظور ایجاد مکان هایی که به طور دائمی و همیشگی دایر می شوند، می باشد. از این سوله ها به منظور ایجاد فضاهایی چون مرغداری ها، سردخانه ها، دامداری ها و سالن های ورزشی به کار گرفته می شود. بر اساس هدف از استفاده از این سازه ها، مواد به کار رفته در بدنه و سقف آن ها متفاوت می باشد. به همین دلیل در سفارش انواع سوله های دائم این نکته را باید دقت نمود که مواد به کار رفته در آن متناسب با کاربری نوع سازه باشد؛ به عنوان مثال سازه هایی که در زمینه ی بهداشتی و مواد غذایی استفاده می شود، پوشش سقف آن باید از نوع ساندویچ پانل باشد و در مورد سوله های دیگر نیز به همین منوال می باشد؛ بنابراین سفارش و تهیه ی آن باید در جایی باشد که به تمام نکات و موارد تخصصی و ایمنی توجه شود و نوع سفارش سازه ها بر مبنای نوع کاربرد و هدف از به کارگیری از این محصول باشد.

فروش و اجاره ی سوله

امروزه سوله ها به دو صورت اجاره و فروش در اختیار مشتریان و مصرف کنندگان قرار می گیرند. در مورد اینکه به کدام شیوه از آن استفاده شد، بستگی به نوع کاربرد، میزان هزینه ی مورد نظر مصرف کننده و مدت زمان بکارگیری از آن دارد. در مورد فروش سوله و سالن هزینه و کیفیت از اهمیت خاصی برخوردار است. اینکه مصرف کننده چه نوع استفاده ای از آن می کند و به چه منظور و اهدافی است، میزان هزینه ی نیز بر این اساس متفاوت می شود؛ زیرا مواد به کار رفته در آن به لحاظ فنی و تخصصی با نوع کاربرد آن سازگار است.

تمامی شرکت هایی که به فروش سوله می پردازند، از افراد متخصص و کاربلد برای نصب آن بهره می گیرند؛ زیرا چگونگی نصب و سرهم نمودن اجزای آن به تخصص، مهارت و تجربه‌ی فراوانی نیاز دارد. اجاره‌ی سوله ها اغلب برای نمایشگاه های موقت و یا پارکینگ های موقت صورت می گیرد. در مورد اجاره ی این سازه نیز قیمت و کیفیت اهمیت بسیاری دارد؛ هم چنین سرعت نصب و ایجاد آن مهم است به طوری که در کم ترین زمان ممکن صورت گیرد. اجاره سوله و سالن نیز مانند خرید آن باید با توجه به نوع کارکرد باشد و این سالن های موقت بر اساس سلیقه مشتریان و نوع کاربری آن قابلیت تنظیم در اندازه ها و اشکال مختلف را دارند.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Pinterest
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 16 میانگین: 5]
اسکرول به بالا